Tiyatro Gazetesi

FESTİVALLER

Ayvalık Tiyatro Festivali

Ayvalık Tiyatro Festivali

Ayvalık Tiyatro Festivali

                                   6. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR.

          Ayvalık Sanat Derneği ve Ayvalık Kültür Sanat Derneğinin birlikte hazırladıkları 1-4 Mayıs tarihlerinde Ayvalıkta festival havası yaşatacak 10 oyun çok sayıda başvuru arasından seçilip tiyatro severlerle buluşuyor.Festivalin son günü İzmir Devlet Tiyatrosu ''Akıl Defteri''  oyunuyla konuğumuz olacak.
         1 Mayıs Cuma günü at arabacılar meydanından  kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festivalimiz, 
Cumhuriyet Meydanında Mim, Sokak Tiyatrosu,Halk Oyunları, Müzik, Canlı Heykel performansları, konuşmalar ve 4 gün sürecek tiyatro oyunları ile devam edecek. Oyunların yanısıra söyleşi ve atölye çalışmaları da proğramda yer alıyor.
         Tiyatro oyunları için mekan SANAT FABRİKASI olurken Prof.Dr. Nurhan TEKEREK'in sunacağı Zilli Şıh oyunu Ailibey Adası Su ürünleri Kooparatifinde 3 Mayıs Pazar günü Saat: 11.00 de izlenebilecek.
        Söyleşilerde Prof.Dr.Nurhan TEKEREK, Prof.Dr.Semih ÇELENK, Dr. İsmet TEKEREK, Altan AKIŞIK ve Yıldırım YANILMAZ'ı konuk ediyoruz.
        Festivali gerçekleştirmemizde tüm kurum ve kuruluşlara,Ayvalık esnafına, basın emekçilerine festival yürütme kurulu olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
       İzleyicilerimiz tiyatro oyunları için biletleri 30 Nisan 2015 Çarşamba gününden itibaren alabileceklerdir.
      Söyleşi ve atölye çalışmaları ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir.
 
TİYATROSEVERLERİ OYUNLARIMIZA BEKLER İYİ SEYİRLER DİLERİZ..