Tiyatro Gazetesi

FESTİVALLER

Bulancak, Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri

Bulancak, Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri

Bulancak, Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri

 

 
GİRESUN (AA) - Bulancak Sanat Tiyatrosu'nun (BST) kurucularından, 17 Ağustos depreminde depremzedelere su ve erzak götürdükten sonra dönüş yolunda trafik kazasında hayatını kaybeden Mürsel Gülmez anısına düzenlenen tiyatro günlerinin 16.sı yapılacak.
BST Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Şenol Yaşar, 16. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri'nin 11- 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.
Festival yürüyüşünün 12 Mayıs’ta yapılacağını belirten Yaşar, cezaevi mevkisinden 13.30'da başlayacak yürüyüşe çeşitli tiyatro grupları ve sanatçıların katılacağını belirtti.
"Yıllardır özenle hazırladığımız programları merak ve heyecanla takip eden Bulancaklıların bizi yine yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz" diyen Yaşar, şunları kaydetti:
"Bu yıl festivalimize yurt dışından iki tiyatro, yurt içinden dört tiyatro topluluğu katılacak. Bu gösterilerin dışında Murat Evgin konseri Bulancaklılarla olacak, Devlet Tiyatrosu oyuncuları atölye çalışmalarında bulunacak, İranlı bir bendir ustası bayan arkadaşlara bendir kursu verecek ve Giresun Fotoğraf Sanatçıları Derneği ise festival boyunca sürecek 75. Yıl Tiyatro Salonu fuayesinde fotoğraf sergisi açacaklar. Bu yıl tiyatromuzda 25. yılını dolduran arkadaşlarımıza plaket takdim töreni yapılırken ‘MİSAFİR’ oyunumuzun yazarı sayın Bilgesu Erenus da onur konuğu olarak Bulancak’ta olacaktır."