Tiyatro Gazetesi

FESTİVALLER

Tiyatro Festivali

Tiyatro Festivali

Ataşehir Belediyesi, Tiyatro Festivali

 Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali’nin 6’ıncısı başlıyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayacak ve 19 Nisan’a kadar sürecek festival boyunca 16 farklı tiyatro oyunu...

Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali’nin 6’ıncısı başlıyor.
27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayacak ve 19 Nisan’a kadar sürecek festival boyunca 16 farklı tiyatro oyunu tiyatro severlerle ücretsiz olarak buluşacak.
Festival boyunca; Terzinin Türküsü, Hoşgeldin Boyacı, Kayıt Dışı Hamlet, Aykırı Kumpanya, Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler, Derviş, Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı, Zübük, Guguk Kuşu, Dolu Düşün Boş Konuş, Pardon Bekar mısınız?, Kuvayi Milliye Kurtuluş Savaşı Destanı, İstibdat Kumpanyası, Nar-ı Bela, Selamun Kavlen Karakolu ve Göl Kıyısı isimli oyunlar sergilenecek.
Festivalin ücretsiz davetiyeleri; Novada Ataşehir AVM’de bulunan Ataşehir Belediyesi Bilet Noktası, Halkla İlişkiler Birimi ve Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’nden temin edilebilinecek.
Tiyatro Festivali’ne geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi ev sahipliği yapacak ve tüm oyunlar saat 20:00’da başlayacak.
27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde startını verecek festivalin ilk oyunu; Tiyatro 3023 tarafından sahnelenecek Terzinin Türküsü isimli oyun olacak.
Festival hakkında bir açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi:
“Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Ataşehir Tiyatro Festivalimizin, coşku ve mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz 2009 yılından beri hiç ara vermeden her yıl düzenlediğimiz Tiyatro Festivalimiz, ilçemizin kültür ve sanat anlayışına önemli bir katkı sağlamaktadır.
6. kez izleyici ile kucaklaşacak Ataşehir Tiyatro Festivalimizde; ülkemizin önemli tiyatrolarını, önemli oyuncularını ve önemli eserlerini Ataşehir ve İstanbullu sanatseverlerle buluşturuyoruz.
Her yıl daha kapsamlı olarak büyüyen ve kökleşen Festivalimiz, siz değerli sanatsever Ataşehirlilerin artan ilgisiyle, her yıl daha da zenginleşerek devam ediyor. Sevinerek görüyoruz ki, artık yalnızca Ataşehir’de değil tüm İstanbul’da merakla beklenen ve konuşulan bir etkinliğe sahibiz.
Her yıl binlerce İstanbulluyu tiyatro ile buluşturan ve Ataşehir için adeta bir simge olan Festivalimize ilgi gösteren tüm sanatseverlere, ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz.
Festivalde emeği geçen herkese teşekkür eder, katılan tüm sanatçıları yürekten kutlar ve siz tiyatro severlere keyifli seyirler dilerim.”