Tiyatro Gazetesi

HABERLER

4. ANADOLU TİYATRO ÖDÜLLERİ GRANT PERA EMEK SAHNESİ’nde

 

Tiyatro Gazetesi, On yıldır sürdürdüğü yayın hayatında, Anadolu Tiyatro Ödülleri adıyla bir ilke imza atmıştır. Tiyatro Gazetesi bu kez  4.Anadolu Tiyatro Ödülleri törenini düzenlemeye hazırlanıyor. Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında, yıl boyunca gerçekleşen tüm tiyatro hareketleri seçici kurul tarafından değerlendiriliyor ve seçilen “en etkili”  tiyatro hareketlerini ve eserlerini ödüllendiriyor. Anadolu Tiyatro Ödülleri “En İyi ‘Ana’dolu Ödülü”nü ise her yıl bir kadın oyuncuya veriyor.

 
“Anadolu demek, Türkiye demektir…”
 
Türkiye genelinde kırka yakın temsilcilik ve aylık beş bin baskı sayısı ile ülke tiyatrosuna katkı sunan Tiyatro Gazetesi, Anadolu tiyatrosunun sesi, soluğu olmaya devam ediyor. Gazete, bu kapsamda hedeflerinden biri olan 4.Anadolu Tiyatro Ödülleri’nin 15 Ocak 2018  tarihinde Grand Pera Emek Sahnesi’nde düzenleyeceği organizasyonla sahiplerine takdim edecek. 
 
Bugüne kadar verilen pek çok saygın ödülün İstanbul merkezli olduğunun altını çizen Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nazif Uslu, “Herkesin bildiği gibi, kurumlar daha çok İstanbul merkezli değerlendirmeler yapıyor ve ödüller de yine İstanbul merkezli olarak sahiplerini buluyor,” diyor. “Oysa tiyatro yalnızca İstanbul’da ya da büyükşehirlerde yapılmıyor. Ülkemizin hemen her yerinde tiyatrolar başarılı oyunlar sergiliyor. Tercihler ya da imkânsızlıklar İstanbul’un dışındaki tiyatroların emeklerini taçlandırmaya yetmiyor. Tiyatro Gazetesi olarak uzun zamandır düşündüğümüz Anadolu Tiyatro Ödülleri’ni nihayet olgunlaştırdık ve hayata geçirdik.  Anadolu’da tiyatro yapan topluluklara ve okuyucularımıza bu kararımızı duyurduk. Tiyatro Gazetesi yayın kurulunun aldığı  bu karar  büyük bir sevinçle karşılandı. Anadolu Tiyatro Ödülleri’ni hayata geçirmek ve sürdürmek,tiyatro sanatına hizmet etmek bizi çok heyecanlandırıyor. Bu heyecanı sizlerle paylaşmak ise ayrı bir onur…
 
Anadolu Tiyatro Ödülleri, Emek eksenli bir ödül kurumudur. Emek Ödüllerinin  Grand Pera Emek Sahnesi’nde verilmesi  ise bizi ayrıca  mutlu etmektedir.