Tiyatro Gazetesi

HABERLER

TİYATRO GAZETESİ HAZİRAN 87.SAYI ÇIKTI


Festivallerle dolu bir baharın ardından yazın gelenekselleşen ilk haberini Tiyatro gazetesi manşetinden duyuruyor. “İBB Şehir Tiyatroları Açıkhava Yaz Oyunları Başlıyor”
 
Tiyatro gazetesinin 87. Haziran sayısının ilk sayfasında “İzmir Yenikapı Tiyatrosu Avrupa Turnesinde”, “Nöbetçi Tiyatro başladı” başlıklı haberlerin yanı sıra, Türkiye gündeminde ki seçimlere girecek olan isimlere de yer verilmiş.
“Tiyatro ve sinema sanatçısı Barış Atay milletvekili adayı” ve Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında Sanat ve Kültür radyoculuğunda yılın En İyileri ödülünü verdiğimiz bir isim “Yüksel Mansur Kılınç milletvekili adayı” 
 
Nurhan Uslu “Biz Tiyatrocunun hem maharetlisini, hem de ahlaklısını severiz” derken, Hayati Özen ise “2. Meslek Tiyatroları Festivali” dedi. Avni Rakop “Çocukların oyun ve dans gecesi”, Tamer Levent “Örgütlü Toplum” yazılarıyla Berat Beyoğlu ise “Anılarla Atatürk – Cüneyt İngiz” röportajıyla gazetenizde. “Tiyatro doğudan yükseliyor” şiarıyla gerçekleştirilen Tiyatro Festivali devam ediyor. Diyarbakır Festival programı gazetemizde. 
 
Serkan Fırtına “Birgül Yeşiloğlu Güler’den ‘zaman’ı delip geçen oyunlar”, Halit Karaata “Beden iletişir, dil övünür”, Yaşam Kaya “Alfred Hitchcock’un başyapıtı Türkiye’nin tam kalbinde: 39 Basamak”, Turgay Girgin “Aptal dostlarımızdan yıllarca çekmişiz biz: Azizname” yazılarıyla Çiğdem T. Özçelik ise “ Herşey olağan seyrinde ve köşeden bu yana dönen hiç kimse yok.” Söyleşisiyle gazetenizde.
 
Berat Beyoğlu ”Kod adı: Yolcu Ersin Umut Güler” söyleşisiyle, Cüneyt İngiz “İstanbul’dan Silifke’ye bir bakış” yazısıyla, Deniz Özen Başaran ise “Ama şarkı söylemek, düşlemek, gülmek, yürümek” başlıklı Turgay Yakut ile yaptığı söyleşisiyle gazetenizde.
 
Büşra Elmaskaya “32. Denizli Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali” söyleşisi, 
Orhan Demir “15. Yılında Umut Tiyatro Topluluğu” yazısı, Gökhan Yener ise “Bereketin ve Sanatın Kenti Adana” diyerek, Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş ile söyleşti.
 
Tiyatro Gazetesi her ay olduğu gibi ödüllü bulmacasını bilenleri kitaplarıyla bekliyor.
 
Rojda Karakuş “Ali Yoğurtçuoğlu: Doğru olan, derdin neyse kendi enstrümanlarını geliştirerek söylemeye çalışmak” söyleşisiyle, Derya Filikçi “Bir Dramatik Yazarlık Çalıştayını geride bırakırken”, Ümit Görgülü “Dersimiz Ticaret”, Cengiz Özek “Kukla Ustası Cengiz Özek’in gösterileri dış ülkelerde yazılarıyla yer alırken Büşra Elmaskaya ise “9. Ayvalık Tiyatro Festivali”söyleşisiyle gazetenizde.
 
Cevdet Bayram “Oyun Hamuru” söyleşisi, Orçun Masatçı “Hayal etmenin gücüyle” yazısını, Hülya Karakaş ise “Berlin’de tiyatro baharı” başlıklı değerlendirmelerini paylaştı okurlarıyla bu ay.
  
Tiyatro gazetesi’nde, yine bir çok kurum ve kuruluştan etkinlik takviminin yanısıra, haber, oyun ve sahnelerden bilgiler, söyleşiler var.
 
Tiyatro gazetesi edinmeyi unutmayın. 
Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net
 
Tiyatro Gazetesine ulaşacağınız satış merkezleri
 
 

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019