Tiyatro Gazetesi

HABERLER

TİYATRO GAZETESİ TEMMUZ 88.SAYI ÇIKTI.

 

Sanat iyileştirir, bundandır tüm kollarımızla sarılışımız...

Hayatın neresinde olursak olalım dönüp yanı başımızdaki aynaya bakıyoruz. Tiyatro ile yansıtıp tiyatro ile iyileşiyoruz.

Tiyatro Gazetesi'nin 88. Temmuz sayısı çıktı.

Gazetenin bu ay ki manşeti,' Mask-Kara Tiyatrosu'ndan Ev Yapımı Eylem'

İlk sayfada yer alan bir başka haber ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın sezon vedası ve Geleneksel 6. Tiyatro Köyü Buluşması.

Nurhan Uslu bu ay ki yazısında ‘Daha yaşanılır bir dünya için sanata evet' başlığıyla, Bursa Kültür Sanat Vakfının Faik Ertener'le yaptıkları projeye değinmiş.  Avni Rakop ise ‘Bu köyde konuşulacak çok şey var', Hayati Özen ‘Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı'nı Hacer Özbek İle konuştu., A.Kadir Bozkurt ‘9. Antalya Uluslar arası Tiyatro Festivali', Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde ‘Sanatsal Varlık', Serkan Fırtına ‘İsyanın ruhu Şeyh Bedrettin', Halit Karaata ‘Demişimdir muhakkak', Müfit Semih Baylan ‘Trabzon Devlet Tiyatrosu nöbetteydi', Yaşam kaya ‘Otel (Kırık Bellek) derin bir mevzu!', Rojda Karakuş ‘İnterplay 2018', Berat Beyoğlu ‘Cihan Aşar: Biz hayal kuruyoruz, bizim hayalimizi atölyedeki ustalar gerçeğe dönüştürüyor've Ayşegül Yüksel ‘Türk Tiyatrosu İngiliz eleştirmenini yitirdi' derken, Orçun Masatçı ‘Behçet Aysan, desin' dedi.

Tuğba İlmaz ‘Pantomim yeniden filizlenecek', Büşra Elmaskaya ‘Otel lolo, Bodrum'lu tiyatroseverlerle buluştu',  Vecbi Ayan ‘Bitlis'te Tiyatro', Özge Yüksel ‘Hayal kurmanın güzelliği', Arzu Taşkın, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Demet Boci ile söyleşti.Demet Boci  ‘En iyi roller hep erkekler için yazılmıştır' derke, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan Diyarbakır Büyük Şehir belediyesi Şehir Tiyatroları buluşmasını ‘Tiyatro doğudan yükseliyor' başlığı ile değerlendirdiler.  Şahin Ergüney  Tiyatro Gazetesi için İran daydı.‘5. Tebrizim Sokak Tiyatro Festivali'nin ardından'  izlenimlerini bizimle paylaştı. Sardes Diyonisos Çadırını kapta gel Eğitim kampı ve KATİB'in  Karadeniz  Tiyatro Köyü buluşması programı gazetenizde.  Aydın Üstüntaş Oyun Yazma Yarışması Başvuruları için ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tiyatro Gazetesi'nde, yine bir çok kurum ve kuruluştan etkinlik takviminin yanısıra, haber, oyun ve sahnelerden bilgiler, söyleşiler var.

Tiyatro gazetesi edinmeyi unutmayın.

Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesine ulaşacağınız satış merkezleri

Gazetenize Tüm Kitapsan Kitap evleri, Mephisto Kitap evleri ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.


 

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019