Tiyatro Gazetesi

HABERLER

TİYATRO GAZETESİ AĞUSTOS 89.SAYI ÇIKTI.

 

 

Varlık tiyatroyu keşfettiği zaman insan olur…
 

Yaz bütün sıcağını tiyatro kampları ve festivallere vere dursun, Ağustos sayısında Tiyatro Gazetesi, Türkiye hatta yurtdışından sıcak haberlerle huzurunuzda.
 
Tiyatro Gazetesi’nin 89. Ağustos sayısının manşetinde yurtdışından bir haber var: ‘Turgay Nar'ın “Şehrazat’ın Oyunu” Almanca “Das Spiel der Schahrazad” adıyla Theater Augsburg yapımı olarak Avrupa prömiyeri yaptı.’
 
İlk sayfada yer alan diğer haberler ise ‘Bu yıl 2.si düzenlenen Kuşadası Tiyatro Festivali başlıyor’ ve ’16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’ haberlerini bulabilirsiniz.
 
Nurhan Uslu ana olarak Katib ve Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivalini yazdı. Kendisinin de katıldığı buluşmaların tüm ayrıntılarını köşesinden okuyabilirsiniz.
 
Tamer Levent Tiyatro ve biz köşesinde bu defa ‘Profesyonellik, Amatörlük ve Sanat’, Serkan Fırtına ‘Yazın/Popüler Kültür İlişkisi’, A.Kadir Bozkurt ‘Hangi Tragedya derken’, Halit Karaata ‘O eller, ekmeği küreklerin sapını’, Yaşam Kaya ‘Nehrin Solgun Yüzü’nde Sistemin Sorgusu’, Yaşar Gündem ‘7. Urla Uluslararası Toprak Sahne Tiyatro Festivali’, Yardımcı Doçent Doktor Rasim Aşın ‘Sart Antik Kenti 3. Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliğine Ev Sahipliği yaptı.’, Yavuz Özgüngördü ‘Yalova 4.Nostaljik Yazlık Sinema Etkinlikleri’ derken Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğr.üyesi Metin Bal ise ‘Brecht’in Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi Oyunumuzun Üç Ayrı Kentte Gösterimi ve Dokuz Günlük Sanat Yolculuğumuzun Öğrettikleri’ dedi.
 
Hayati Özen ‘Ali Bircan Teke ile Söyleşi’, Yeşim Eyüboğlu ‘Tiyatro ve diğer sanat dallarında ki mekan değişimleri, belki de zorunlu göç demeliyiz’, Müfit Semih Baylan ‘Oyun Yazarının Ölümü’ derken, Derya Filikçi ise ‘Bahçe Sahne açıldı, Tarla faresi yıllar, sonra kendi sahnesinde’ söyleşisiyle gazetenizde.
 
Tiyatro Gazetesi Afyonkarahisar temsilcisi Seyhun Sertan ‘Sanat’a evet, Dionysos’a devam’, Seda Tansuker ‘Anne içeride silahlı amcalar var repliğinden ışık tasarımına açılan yolda 45 yıl’ söyleşisini paylaşırken, Büşra Elmaskaya ise ‘Kuşadası Belediyesi Tiyatro Festivali Başlıyor’ dedi.
 
12. Türkiye Tiyatro buluşması programı ayrıntılı olarak gazetenizde. Mersin Ayaş Tiyatro festivali ve Kıyı Ege’nin Tiyatro kamp bilgileri de bu ay ki gazetenizde…
 
Tiyatro gazetesi’nde, yine bir çok kurum ve kuruluştan, festivalden etkinlik takviminin yanısıra, haber, oyun ve sahnelerden bilgiler, söyleşiler var.
 
Tiyatro gazetesi edinmeyi unutmayın.
 
Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net
 
Tiyatro Gazetesine ulaşacağınız satış merkezleri
 
Gazetenize Tüm Kitapsan Kitap evleri, Mephisto Kitap evleri ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019