Tiyatro Gazetesi

HABERLER

TİYATRO İLE UYANIN!

TİYATRO İLE UYANIN!

 Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği; 3.Kez “Tiyatro Kampı”nda

 
Tiyatro sanatına yaptığı sanatsal çalışmalarla ve dayanışma örnekleriyle tiyatro sanatının bileşenlerinden biri haline gelen Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği 4-8 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Urla’da 3.kez Tiyatro Kampı düzenliyor. Yurdun dört bir yanından tiyatro ekiplerinin, tiyatro sanatçılarının ve tiyatro emekçilerinin katılacağı kampta beş gün boyunca tiyatro atölyeleri, söyleşileri, oyunları, müzik ve şiir yer alacak. 20 atölye, 6 oyun, 3 söyleşi ve ayrıca 12 değişik etkinliğin yer alacağı kamp yaklaşık 300 kişilik bir katılımla gerçekleşecek. Bir tiyatro eğitim ve sanatsal üretim kampına çok sayıda akademisyen ve usta tiyatro sanatçısı da katılacak. Etkinliklerin tamamının ücretsiz olacağı kampta akşam oyunları ise kamp alanına kurulacak sahnede oynanacak.
 
Tiyatro ile uyanmak için kampa giriyoruz…
 
Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı ve Kamp Koordinatörü Metin Güler kampla ilgili :“Yeni sezon öncesinde paylaşmak, üretmek ve yenilenmek için; bu sene yeniden kampa giriyoruz...Tiyatro ile uyanmak için kampa giriyoruz…Yeni sezonun eksikliklerini ve heyecanını dostluklarımızın içtenliği ile değerlendirmek için; kampa giriyoruz... Kampımızın yeni sezon öncesinde, Ege'nin aydınlığını bütün ülkeye yayması umudunu taşıyoruz. Tiyatro ile kalın...”dedi.
 
  • PROGRAM
 
  • 4-EYLÜL-2018 Salı (1.Gün)
 
Saat: 09.00…SABAH   ETKİNLİĞİ
“MERHABADAN KAYNAŞMAYA
Kamp Tanıtım Toplantısı ve Kaynaşma Atölyesi
(Shakespeare Sahne/Darülbedayi Meydanı)
 
Saat: 10.00__Kahvaltı
 
Saat: 11.00/13.00… ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Hareket Atölyesi ”Beden ve Diğer Şeyler” _______Serenay OĞUZ                         (Özdemir Nutku Dersliği)
*Brecht Tiyatrosu___________________________ Kımız BOZKIR                          (Yıldız Kenter Dersliği)
*Diksiyon Fonetik_____ ______________________Hülya SAVAŞ                            (Sevda Şener Dersliği)
*Kukla Yapıyoruz Atölyesi_____________________Can Sevil/Ağaçkakan K.           (Nurhan Karadağ Dersliği)
 
Saat: 13.00/15.00…Serbest Zaman/ Öğle Yemeği
 
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
 
Saat: 17.30…Akşam Yemeği
 
Saat: 19.00/20.00…AKŞAMÜSTÜ ETKİNLİĞİ
ŞİİR DİNLETİSİ
“Şiir ve İtiraz”
Namık KUYUMCU
(Shakespeare Sahne)
 
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
KARŞIYAKA BELEDİYE TİYATROSU
“Islak Ekmek”
( KAMP AKM/ Muhsin Ertuğrul Sahnesi)
 
Saat: 00.00/01.00…GECEYE   BUYRUK  ETKİNLİK
GECEYARISI TİYATRO
ANKA SAHNE VE FARKINDALIK TOPLULUĞU/Konya
“Açık Denizde”
(Shakespeare Sahne)
  
  • 5-EYLÜL-2018 Çarşamba (2.Gün)
 
Saat: 09.00…SABAH   ETKİNLİĞİ
“TİŞÖRT BASKI
(Özdemir Nutku Dersliği)
 
Saat: 10.00__Kahvaltı
 
Saat: 11.00/13.00…ATÖLYELER / 1.OTURUM
* Pantomim Atölyesi/Bedeniniz Konuşuyor___________İlker KILIÇER                (Özdemir Nutku Dersliği)
*Çağdaş Dans/Eşlik (Partnering) __________________ Serenay Oğuz              (Yıldız Kenter Dersliği)
*Bir Oyuncunun Anlam Olanakları/Ses Beden İlşk._____Mutlu POLAT                (Sevda Şener Dersliği)  
*Geri Dönüşümden  Sahneye Dekor Uygulamaları_____Arkın SELEK                 (Nurhan Karadağ Dersliği)
 
Saat: 13.00/15.00…Serbest Zaman/ Öğle Yemeği
 
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
 
Saat: 17.30…Akşam Yemeği
 
Saat: 19.00/20.00…AKŞAMÜSTÜ  ETKİNLİĞİ
PANTOMİM GÖSTERİSİ
“Bir Ömür Bayrak”
İlker KILIÇER
(Shakespeare Sahne)
 
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
SAMSUN  SANAT TİYATROSU
“Kuvay-i Milliye Destanı”
(KAMP AKM/ Muhsin Ertuğrul Sahnesi)
 
Saat: 00.00/01.00…GECEYE   BUYRUK  ETKİNLİK
GECEYARISI TİYATRO
BADEMLER KÖY TİYAROSU  “Ada”
(Sahil)
  
  • 6-EYLÜL-2018 Perşembe  (3.Gün)
 
Saat: 09.00…SABAH   ETKİNLİĞİ
“TAİ  CHİ VE ÇAKRA TEMİZLEME : ENERJİ AKIŞINI DENGELEME
Mutlu Polat
(Darülbedayi Meydanı)
 
Saat: 10.00__Kahvaltı
 
Saat: 11.00/13.00…ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Oda ve Bellek/Fiziksel Tiyatro_______________Gizem TATAROĞLU       (Özdemir Nutku Dersliği)
*Deneysel Tiyatro Atölyesi__________________ Yılmaz ARIKAN              (Yıldız Kenter Dersliği)
*Mask Kullanımı__________________________ Mutlu  POLAT                 (Sevda Şener Dersliği)
*Hikayeni Anlatmak________________________Cengiz TORAMAN         (Nurhan Karadağ Dersliği)
  
Saat: 13.00/15.00…Serbest Zaman/ Öğle Yemeği
 
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
 
Saat: 17.30…Akşam Yemeği
 
Saat: 19.00/20.00…  AKŞAMÜSTÜ  ETKİNLİĞİ
ATÖLYE PERFORMANSLARI
(Shakespeare Sahne)
 
Saat: 21.00…KAMP DİNLETİLERİ
Haluk ÇETİN
(KAMP AKM/ Muhsin Ertuğrul Sahnesi)
 
Saat: 00.00/01.00…GECEYE  BUYRUK  ETKİNLİK
BÜYÜKLERE MASALLAR
“Nurun Nehar” “Hamun”
Anlatan: Özlem ERBEN  Müzik:Yasin AYDOĞAN
(Darülbedayi Meydanı)
  • 7-EYLÜL-2018 Cuma (4.Gün)
 
Saat: 09.00…SABAH  ETKİNLİĞİ
“OKUMA ETKİNLİĞİ”
(Darülbedayi Meydanı/ Haşmet Zeybek Köyü)
 
Saat: 10.00__Kahvaltı
 
Saat: 11.00/13.00…ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Grotowski Kaynaklı Fiziksel Çalışma Atölyesi__________Canan KESEBİR             (Özdemir Nutku Dersliği)
*Deneysel Tiyatro Atölyesi__________________________Yılmaz ARIKAN              (Yıldız Kenter Dersliği)
*Ritüelden Oyuna. Oyunculuk_______________________Hamit DEMİR                  (Sevda Şener Dersliği)
*Reji Defteri_____________________________________Özdemir NUTKU             (Nurhan Karadağ Dersliği)
 
Saat: 13.00/15.00…Serbest Zaman/ Öğle Yemeği
 
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
 
Saat: 17.30…Akşam Yemeği
 
Saat: 19.00/20.00…AKŞAMÜSTÜ ETKİNLİĞİ
BİR ÇINARIN GÖLGESİNDE
“Özdemir Nutku”
(Shakespeare Sahne)
 
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
ÖTEKİ KÜLTÜR TİYATRO – Antalya
“Domuz Ahırı”
(KAMP AKM/ Muhsin Ertuğrul Sahnesi)
Saat: 00.00/01.00…GECEYE  BUYRUK  ETKİNLİK
AÇIK SAHNE
”Sahne Sırası Sende”
(Shakespeare Sahne)
  • 8-EYLÜL-2018 Cumartesi  (5.Gün)
 
Saat: 09.00…SABAH   ETKİNLİĞİ
YOGA “ Güneşe Selam
Seda KALKAN
(Shakespeare Sahne)
 
Saat: 10.00__Kahvaltı
 
Saat: 11.00/13.00…ATÖLYELER / 1.OTURUM
*Grotowski Kaynaklı Fiziksel Çalışma Atölyesi________Canan KESEBİR                (Özdemir Nutku Dersliği)
*Role Hazırlık Atölyesi “Kim Var Orda”______________Ömer POLAT                      (Yıldız Kenter Dersliği)
*Oyunculukta Eylem..Duygu..Söylem_______________Ali KIRKAR                         (Sevda Şener Dersliği)
*Oyun Yazarlığı Atölyesi_________________________Yunus Emre GÜMÜŞ          (Nurhan Karadağ Dersliği)
 
Saat: 13.00/15.00…Serbest Zaman/ Öğle Yemeği
 
Saat: 15.00/17.00…ATÖLYELER / 2. OTURUM
 
Saat: 17.30…Akşam Yemeği
 
Saat: 19.00/20.00…  KAMP  SÖYLEŞİLERİ
Serbest Kürsü
 “Hevesten Mesleğe Tiyatro”
Modaretör: Nazif USLU
(Shakespeare Sahne)
 
Saat: 21.00…KAMP OYUNLARI
AYVALIK OBJEKTİF TİYATRO
“Eleni ve Gül”
(KAMP AKM/ Muhsin Ertuğrul Sahnesi)
 
Saat: 00.00/01.00…GECEYE  BUYRUK  ETKİNLİK
ŞARKILAR ATEŞE  DİLEKLER GÖKYÜZÜNE
Şarkılarla Kamp Ateşi ve Dilek Fenerleri Uçurulması
(Sahil)