Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro sezonu Merhaba! dedi.

 

 

Ekim ayıyla birlikte Tiyatro salonları da dolmaya başladı. Bir çok kurum ve kuruluş 'Perde!' derken, festivallerin biri başlayıp biri bitmeye devam ediyor.

Biz de Tiyatro Gazetesi olarak 91. sayımızla karşınızdayız. Ki yine haberlerle dopdolu olan gazetemizde  ekim ayı içerisinde ki festival programlarını da bulacaksınız. Dilerseniz Manşetle başlayalım.
 
91. Ekim sayımızda Tiyatro Gazetesi'nin manşeti 'İBB Şehir Tiyatroları 2018-2019 sezonu' 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın 3 Ekim'de başlayacakları programlarda neler var neler yok? Yepyeni repertuarları neler? Tüm bilgiler gazetenizde. 
 
İlk sayfa da karşınıza iki festival afişi çıkıyor. İlki '23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali', ikincisiyse 'Efes Tiyatro Festivali' afişleri. Haberin ayrıntıları iç sayfalarda karşımıza çıkacak.
Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nazif Uslu'dan manifesto gibi bir yazı!. Bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Zira içinde bulunduğumuz durumu en 'kral çıplak' haliyle ortaya koymuş. Yazı hepimizin ayna da görünen sureti zira. Başlık ise 'Tiyatro sezonuna Merhaba!Tiyatro basınına elveda!'
 
22-28 Ekim tarihleri arasında 17 ilçede ücretsiz sahnelenecek olan oyunlar ise Bursa'dan. İlk sayfadan afişini gördüğümüz festivalin tüm ayrıntıları ve program karşımızda. Başlık '23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başlıyor.'
 
Müfit Semih Baylan 'Trabzon'dan haberler' ile karşımızda.
 
Yazarımız Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinden sesleniyor'Yeni Sezon, Belediye Seçimleri, Sanata Evet!'. A. Kadir Bozkurt ise 'Erkekler arasında - Windsor'un Şen Kadınları' diyor.
 
Serkan Fırtına 'Hidayet Sayın, Cenk Behram Su ve Tiyatro Gazetesi've Halit Karaata 'Vurur yüze ifadesi', başlıklı yazılarıyla yer alırken gazete de bu ay, 4. Uluslarası Ankara Kukla Festivali programı da 'Kuklalar ve Kuklacılar Ankara'ya geliyor' başlığıyla yer alıyor.
 
Yaşam Kaya 'Aşk Halleri 2018 - Aşkın en naif hali'derken, Tiyatro gazetesi, Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrolarından Sinan Küçüköz ile ise Seda Tansüker söyleşti.
 
Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali 7 4-7 Ekim arasında gerçekleşiyor, ayrıntıları gazetenizde.
 
Yasemin Çetin 'İzmir'de bir Pantomim Ustası' başlıklı İlker Kılıçer ile yaptığı söyleşiyle, Cüneyt İngiz 'Umut veren gelişme: Tiyatro Kooperatifi Girişimi' yazısıyla, A.Kadir Bozkurt ise bu defa 'Tarla Zanat' yazısıyla sizlerle.
 
Nurhan Uslu Tiyatro Nok için Tufan Afşar ve Buse Aslan Akdeniz ile buluştu. Bu söyleşi de çok keyifli.
 
'Yeni Tiyatro sezonunda perdeler açılıyor, ilk biletleri Genel Müdür Kurt verdi.'başlıklı haber ise Devlet Tiyatrolarıyla ilgili. Tiyatro Gazetesi de oradaydı.Bursa Devlet Tiyatroları ne durumda merak edenlere de buyrun okumaya diyoruz. Ve Adana Devlet Tiyatrosu da elbette bu ay gazetenizde.
 
Gelelim Antalya Devlet Tiyatrosuna.Müdür Alpay Aksum ile söyleşen ise Arzu Taşkın. Es geçilmemesi gereken söyleşilerden. Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ise 'Diyarbakır'da yeni sezon heyecanı'nı yazdılar.Özge Yüksel 'Bir başkadır Kadıköy'de tiyatro' başlığıyla 3.Kadıköy Tiyatro Şenliği'ni Esin Aslan ile konuştu.
 
Ve Tiyatro Gazetesi ödüllü bulmacası Aleksia- Hakan Kaynar tarafından özenle hazırlanıyor. Gazetenin en eğlenceli köşesi ise ay boyunca sizi meraklandırıyor. Bulmacayı çözenlere kitaplar ise bizden hediye. 
 
Yasemin Çetin İzmir'de Cengiz Toraman ile buluşup söyleşti. Başlık;'44 km.lik bir varoluşculuk maratonunun koşulan son 400 metresi: Maskeliler'.
 
Semir Bolat 'Akdenizden heryere' derken, Maltepe'de Tiyatro Festivali amacına ulaştı'başlıklı dosyasına, Maltepe Belediyesi Tiyatro şefi Kubilay Erdelikara ile yaptığı söyleşisi eşlik ediyor. Maltepe'ye biraz daha yakından bakmak için güzel bir dosya.
 
Büşra Elmaskaya, ilk sayfadan afişini paylaştığımız haberin ayrıntılarını veriyor 'Efes Tiyatro Festivali başlıyor' diyerek.
Mask-Kara Tiyatrosu'nun 'Ev yapımı?' oyunu ekim programı da gazetenizde. Öte yandan Yasemin Çetin Orçun Masatçı ile söyleşti;'Tiyatro Konakta, Tiyatro Sokakta' başlığıyla 8.Mehmet Ulusoy Uluslararası Sokakta Tiyatro Festivali programı ayrıntıları da yine bu ay ki gazetenizde.

Bir çok kurumun etkinlikleri, festivaller, tiyatro dünyasından haberler her ay olduğu gibi bu ay da sizlerle. Gazetesiz kalmayın, ay boyunca okuyun.

Tiyatro gazetesi aboneliği için 

Gazetenize tüm Kitapsan Mephisto kitabevlerinden ve Tiyatrogazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019