Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi, 2019. "Ocak 94"üncü sayısını okurlarıyla buluşturdu.

 
 
Tiyatro Gazetesi, manşetten girdiği haber, "Dramatik Sahne Sanatlari'ndan bir trajedi" 
"Kadın" adlı oyun çağımızın bir trajedisidir. Bundan sonra söz söyleme sırası siz seyircimizindir," diyen Dramatik Sahne Sanatları,  Cem Düzova'nın kadın hikayelerini anlatıyor bizlere.
2018 gider ayak Gülriz Sururi'yi de götürdü yanında. Eski yılın son günü kaybettiğimiz değerli tiyatro insanı ve oyuncu Sururi'ye sanata adanmış bir ömür ve geride bıraktığı onlarca güzel eser için teşekkür ediyoruz. 
 
Efeler Belediyesi Muzaffer İzgü 1. Ulusal Tiyatro Festivali'ni 18-21 Ocak tarihinde düzenliyor. Haberin ayrıntılarını gazetenin iç sayfalarında okuyabilirsiniz. 
 
Bozuyuk Belediyesi'nin 4. kez düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında "Baş Belaları" sahnelendi ve izleyiciden tam not aldı.
 
Nurhan Uslu, bu ay köşesinden seslendi: "Yeni yıl hepimize yepyeni güzelliklerle gelsin. Ülkemizin her köşesinde tiyatro yapan; etik estetik ve adalet kavramlarının yaşamımızda yer bulması için çaba sarfedenlere selam olsun... Daha yaşanılır bir dünya düşümüze ortak olanlara selam olsun," diyor. 
Berat Beyoğlu 'Kadın ve erkek arasında oynanan yeni bir yaşam' derken, Tamer Levent ise "Tiyatro ve Biz" köşesinden sesleniyor: "Oyuncu".
 
Avni Rakop, "Ne zor bir işmiş dostu yazmak, sanata adanmış bir ömür "Suat Gültekin"; Serkan Fıtına "Tiyatronun gücü; Leenane'in Güzellik Kraliçesi"; Halit Karaata "Yolda karşılaşan iki kukla"; Mufit Semih Baylan "Trabzon'dan Haberler" derken, Vecbi Ayan ise  Bitlis'ten "Aslında Hepimiz Deliyiz" sergilendi diyor.
 
Cihan Atakul "Müşerref Özturk ile söyleşi"; Büşra Elmaskaya "Tiyatro ve Felsefe" ile "Aydın Başak Kent Tiyatrosu perdelerini açtı"; Cuneyt Ingiz "Herkese 'Süper iyi gunler' dilerim"; Dr. Birgul Yeşiloğlu, Güler Ezgi Yenturk rejisiyle iki oyun; Tuhaf İkili (Konya DT), Köprüdeki Adam (Bursa DT); Berat Beyoğlu "Sonra Kimse Ona İnanmamış; Ceren Olpak "Yeniden Merhaba"; A. Kadir Bozkurt "BKM'de Manik Atak"; Ertan Aksu "Özgur Aydın Sanat Merkezi" ve Seyhun Sertan ise "Tiyatro ve işlevi üzerine" yazdılar bu ay ki gazetede.
 
Seda Tansuker "Profesyonel Çırak, Amatör Usta: Suat Ünaldı"; Berat Beyoğlu "Bir insan hikayesi - Can Yeleği"; Yaşam Kaya "Hakikat Elbet Bir Gün (2018): Distopik bir arayis!" ve son olarak Şebnem Atılgan'ın kaleminden Gülsüm Soydan'la "Kırmızı rujlu gerçeklere itaat etmeme oyunu!",  Nedim Saban'la "Seyircimize farklı bir deneyim yaşatmayı umuyorum", Sevtap Çapan'la "Gerçekleri günışığına çıkarmak mümkün müdür?"  ve Yusuf Dündar'la "Hiçbir insan diğerinden daha değerli olmamalı...'" başlıklı röportajları keyifle okuyacaksınız. 
 
Son bir söyleşi de bu ay Ahmet Önel'den: "Nilüfer Yüce ile söyleştik."
 
2019'un bu ilk ayında birçok söyleşi ve yazının yanı sıra pek çok kurumdan ve etkinlikten de haberler
 
Tiyatro Gazetesi'nde sizleri bekliyor. 
 
Tiyatro Gazetesi'ne abone olmak için; www.tiyatrogazetesi.net
 
Tiyatro Gazetesi'ni tüm  Kitapsan ve Mephisto Kitabevleri'nde.Ayrıca tiyatro temsilciliklerinde bulabilirsiniz.
 


 

 

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019