Tiyatro Gazetesi

HABERLER

İSTANBUL’UN SANAT VE KÜLTÜR HAYATINI KADINLAR YÖNETECEK.

İSTANBUL’UN SANAT VE KÜLTÜR HAYATINI KADINLAR YÖNETECEK.

İstanbul Kültür Daire Başkanlığına Bir Kadın Yönetici Atandı.
 
Sanat – Kültür ve Sosyal alanlardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığını yürüten Şengül Altan Arslan’ın en önemli ilk icraatı Kültür ve Sanat Daire Başkanlığı’na yine kendi gibi çok değerli ve tecrübeli bir kadını ataması oldu.
 
Daire başkanı 26 Ağustos Pazartesi günü göreve başlayacak. Göreve başlayacak daire başkanının uzun yıllar Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü yardımcılığını yaptığı da biliniyor.
 
Şengül Altan Arslan ile yaptığımız görüşme sonucu alanımıza çok ciddi katkılarda bulunacağını ve zamanla birçok düzenlemenin yapılacağını gördük.  İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bürokratları açısından çok önemli atamalar yapmış. Böyle aydınlık yüzleri görmek bizim geleceğe dair umutlarımızı yeniden yeşertti.
 
“Kültür - Sanat Daire Başkanı kim?” diye sorarsanız, kendileri açıklama yapmadan biz de açıklama yapmayacağız. Pazartesi günü tüm kamuoyu konuyla ilgili bilgilendirilecektir.
 
Şengül Altan Arslan,  Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nin yanmasından dolayı derin üzüntü duyduğunu ve en kısa zamanda elinden gelen neyse bakacağını, gerekeni de yapacağını belirtti.
 
Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan’ın kısa özgeçmişi:

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitiren Şengül Altan Arslan, iş hayatına Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nde başlamıştır. 5 yıl engelliler alanında çalıştıktan sonra Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü’ne geçmiştir. Genel Müdürlükte Daire Başkanlığı görevinde bulunmuş, 2011 yılındaki kamunun yeniden yapılanması kapsamındaki çalışmalar neticesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Müşavir olarak atanmıştır. Hacettepe Üniversitesinden Sosyal Psikoloji alanında, TODAİE’den ise kamu yönetimi alanında uzmanlık almıştır. Doktorasını Gazi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında yapmıştır. Doğu Akdeniz ve Hacettepe Üniversitesi’nde dersler vermiştir. Kamu - Üniversite işbirliği, engelliler, toplumsal cinsiyet, kadına karşı şiddet gibi konularda yayımlanmış makalelerinin yanı sıra “Ders Kitaplarında Cinsiyet Ayrımcılığı” adlı bir de kitabı bulunmaktadır. 08.08.2019 tarihi itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir. 

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019