Tiyatro Gazetesi

ÇOCUK OYUNLARI

EGE HALK TiYATROSU’ndan “ÇEVRECİ AFACANLAR”

EGE HALK TiYATROSU’ndan “ÇEVRECİ AFACANLAR”

Tiyatro hayatına bu sezon başında MERHABA diyen, kuruculuğunu ve Genel Sanat Yönetmenliğini Metin Güler’in yaptığı EGE HALK TİYATROSU ilk sahne oyunu ile perde diyor.

EGE HALK TiYATROSU’ndan “ÇEVRECİ AFACANLAR”
Tiyatro hayatına bu sezon başında MERHABA diyen, kuruculuğunu ve Genel Sanat Yönetmenliğini  Metin Güler’in yaptığı  EGE HALK TİYATROSU ilk sahne oyunu ile perde diyor.
Bu sene yapılan Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde Yılın Tiyatro Adamı seçilen ve aynı zaman Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği dönem koordinatörlüğünü yapan Metin Güler’in Sanat Yönetmenliğini yaptığı Ege Halk Tiyatrosu, yeni bir söz yeni bir göz olarak Ağustos 2014’de Kuşadası Sokak Festivali’nde oynadığı oyunlar ile sanat hayatına başladı. Ardından Ankara Yeni Mahalle Belediyesi Mahallede Tiyatro Var Festivalinde “MERHABA” adlı oyunla izleyici karşısına çıkan Ege Halk Tiyatrosu, şimdi de Metin Güler’in yazıp yönettiği “Çevreci Afacanlar1 adlı oyun ile perde diyecek.
Çevre temizliğini ve yaşanabilir bir dünya  yaratmanın önemini anlayan müzikli, danslı çocuk oyununda altı oyuncu görev alıyor. Müziklerini Hakan Altuntaş’ın, Dramaturgluğunu Serkan Fırtına’nın ve psikolojik danışmanlığını Ümit Görgülü’nün yaptığı “Çevreci Afacanlar” ilk olarak Menemen’de sahne alacak. Oyun ardından Kuşadası, Aydın ve Fethiye’de sahnelecek.