Tiyatro Gazetesi

TİYATROLAR

Sarıyer Belediye Tiyatrosu

Sarıyer Belediye Tiyatrosu

Hakkında :
Sarıyer Belediye Tiyatrosu 2009 yılında Mahmut Gökhan Bulut’un genel sanat yönetmenliğinde yeniden yapılanarak çalışmalarına başlamıştı. İlk olarak Küçük Prens isimli çocuk oyunuyla başladığı 2009- 2010 sezonuna sırasıyla Melih Cevdet Anday’ın “İçerdekiler “ ve ramazan etkinlikleri kapsamında oynanan HaldunTaner’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” isimli oyunlarıyla devam etti. Her oyununu ücretsiz olarak seyircilerine sunan Sarıyer Belediye Tiyatrosu, geçen sene olduğu gibi oyunlarını yine Nejat Uygur Sahnesi’nde sergileyecek.

2010- 2011 sezonuna “İnek” isimli oyunla başlayan Sarıyer Belediye Tiyatrosu, bu yıl Küçük Prens’i de çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. Sezon boyunca yeni projelerle çalışmalarına devam edecek olan Sarıyer Belediye Tiyatrosu, aralık ayında da çocuklardan çocuklara tiyatro seyrettirmeyi amaçlayan bir proje gerçekleştirecek. Geçen seneki çocuk kursiyerlerinden oluşan bir ekiple “Kapkacak Öyküsü” isimli çocuk oyununu yine çocuk olan izleyicilerine sunacak .

Yola çıktığı ilk günden beri Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünün ışığı doğrultusunda hareket eden Sarıyer Belediye Tiyatrosu her Cumartesi 19:30’da Nejat uygur Sahnesi’nde “İnek” oyunuyla seyircileriyle buluşmaya devam ediyor.

İletişim :
şehit mithat yılmaz caddesi no:89 sarıyer istanbul

tel
0212 271 60 99

Oyunları :

Devam Eden Oyunlar:

İnek - 2010


Önceki Oyunlar:

Kayıtlı oyun bulunmamaktadır. Oyun Bilgilerinizi tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine gönderebilirsiniz..